MARİŞ Yeni Normal Dönemde İlk Cumartesi Toplantısını Gerçekleştirdi (11.07.2020)
Cumartesi Buluşmaları

 

 

MARİŞ, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altında bırakan Covid-19 pandemisiyle birlikte "normalleşme" sürecinde üyeleriyle ilk Cumartesi buluşmasını gerçekleştirdi. Sosyal mesafe, maske ve hiyen kurallarına azami dikkat gösterilerek gerçekleştirilen toplantıya MARİŞ üyesi eğitimci-yazar Mehmet Ay'ın kurucusu olduğu Çağdaş Bilimler Koleji ev sahipliği yaptı.

Covid-19 salgınıyla birlikte yaklaşık 5 aylık bir ara verilen MARİŞ Cumartesi buluşmaları, "yeni normal" dönemin kurallarına uygun bir şekilde Çağdaş Bilimler Koleji'nin bahçesinde verilen kahvaltıyla başladı. MARİŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir AKKUŞ ve Çağdaş Bilimler Koleji kurucusu ve MARİŞ üyesi Mehmet AY'ın selamlama konuşmalarıyla başlayan program, uzun süredir fiziksel olarak bir araya gelemeyen üyelerden büyük ilgi gördü. Konuşmasına Covid-19 salgınının eğitimin dijitalleşmesinin önemini bir kez daha gözler önüne serdiğini belirterek başlayan Abdülkadir AKKUŞ, MARİŞ olarak kamuoyuyla paylaştıkları, "Coronavirüs'le Milletçe Mücadele" çağrısının büyük yankı bulduğunu, salgının en zorlu günlerinde üyeleriyle iletişimlerini kesmediklerini, tüm süreçlerini dijitalleştirdiklerini ve Covid-19 Ticari Etki Analizi raporunu karar alıcılarla paylaştıklarını ifade etti. AKKUŞ sözlerini, "normalleşme" döneminde de MARİŞ üyeleriyle dayanışmaya devam edeceklerini ve normalleşmenin gerek Türkiye ekonomisine gerekse Mardin iş dünyasına çok iyi geleceğini belirterek sonlandırdı.

AKKUŞ'un konuşmasının ardından sahneye gelen Çağdaş Bilimler Koleji kurucusu, eğitimci-yazar Mehmet AY, "Eğitimde Ailenin Rolü" başlıklı bir sunum gerçekleştirirken, Av. Mahir KARABOĞA ise "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun İşletmelere Etkisi" başlıklı sunumu ile son zamanların en önemli konularından biri hakkında MARİŞ üyelerini bilgilendirdi.

Katılımcılardan büyük ilgi gören soru-cevap kısmının ardından Başkan AKKUŞ ve yönetim kurulu üyeleri, konuşmacılar Mehmet AY ve Mahir KARABOĞA'ya hediyelerini takdim etti ve program, "yeni normalleşme" standartlarına uygun aile fotoğrafı ile sona erdi.

MARİŞ, Cumartesi Buluşmaları Eylül ayından itibaren yeni isimlerin katılımıyla devam edecek.

 

 

 

 

Tarih: 11.07.2020