MARİŞ Yönetim Kurulu Olarak Lübnan'la Dayanışma Toplantısına Katıldık (07.08.2020)
Faaliyetler

 

DEİK Türkiye-Lübnan İş Konseyi tarafından organize edilen, Lübnan'ın İstanbul Başkonsolosu Sn. Mazen Kabbara ve eşinin de iştirak ettiği dayanışma yemeğine katılan Yönetim Kurulu üyelerimiz Lübnan'la dayanışma duygularını iletirken, yeni dönemde elim patlama sonrası başta Beyrut'un imarı olmak üzere ikili ilişkilerin geliştirilmesi yönünde desteklerini ifade etti.

DEİK Lübnan İş Konseyi ve Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir AKKUŞ selamlama konuşmasında, Mardin'le derin kültürel kökleri bulunan Lübnan halkına Beyrut'ta yaşanan büyük patlamadan dolayı baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletirken, önümüzdeki dönemde DEİK Lübnan İş Konseyi ve MARİŞ olarak desteğe hazır olduklarını belirtti. 

Lübnan İstanbul Başkonsolosu Sn. Mazen KABBARA, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti devletinin Lübnan'a dost eli uzatmasını takdir duygularıyla karşıladıklarının altını çizerken, Beyrut'un yeniden imarında Türkiye ve Lübnan iş dünyasının karşılıklı çalışmalarının büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.

 

Türkiye-Lübnan ilişkilerinin geliştirilmesi amacını taşıyan BESME Group'un CEO'su Gulshan Sağlam, Lübnan'daki son durum hakkında bilgileri paylaşırken, önümüzdeki dönemde Lübnan'a yatırım yapmanın ticari ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra, iki halk arasında tarihsel arka plan açısından da anlamlı olduğunu ifade etti. 

MARİŞ Yönetim Kurulu üyeleri ile DEİK Lübnan İş Konseyi üyeleri arasında, Lübnan'a yatırım konusunda işbirliği imkanlarının değerlendirildiği toplantı, aile fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

MARİŞ olarak kalbimiz Lübnan'la diyor, dost ve kardeş Lübnan'a halkına kayıtsız ve şartsız desteğimizi bir kez daha beyan ediyoruz.

İstanbul - 07.08.2020

 

Tarih: 08.08.2020