Mardin Turizm'de rekora koşuyor.
Gündem

Mardin de turizm rekora koşuyor.

Mardin’de aşırı sıcaklar nedeni ile azalan turist sayısı, sonbahar ayları ile birlikte yeniden yükselişe geçti. Kent 5 milyon turist hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

İlk ve sonbahar dönemlerinde geçen yıl 3 milyon turist hedefini yakalayan Mardin’de bu sezon 5 milyon turist hedefine emin adımlarla koşmaya devam ediyor. Binlerce yıllık taş konakları, balon turizmi, tarihi ve otantik dokusu ile tarih turizminin gözde kenti olan Mardin’de eylül ayı ile birlikte artan turist sayısı, kenti adım atılamaz hale getirdi. Yoğunluktan memnun olan esnaf, yerli ve yabancı turistlerin Mardin'i bir kez olsun görmeleri gerektiğini söyledi.

KASIM AYINA KADAR OTELLER DOLU

Sarı sıcak ve açık hava kent müzesi görünümünde olan Mardin’de kasım ayına kadar rezervasyonların yoğun olduğunu kaydeden Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin'deki otellerin Eylül, Ekim ve Kasım aylarında dolduğunu söyledi. Bu yıl turist hedefimizi gerçekleştireceğiz inşallah. Mardin başta olmak üzere kentlerimiz turizmin gözdesi. Huzur devam ettikçe turizm artacak, esnafın yüzü gülecek" diye konuştu.

KENT UZAK DOĞU'DAN GELEN MİSAFİRLERE KAPILARINI AÇTI

Mardin’de Eylül ayı ile birlikte artan turist sayısını ve sezonu değerlendiren Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azad Güngör ise, kentin bu sezon balon turizmi ile birlikte çok aktif bir şehir haline geldiğini söyledi. Güngör, "Mardin her sezon güzel ama bu sezon balon turizmi ile baya bir aktif hale geldi. Uzak Doğu'dan ciddi talepler var. Kasım sonuna kadar rezervasyonlarımız var. İnanç ve tarih turizmi ile Mardin’e gelen misafirler çok memnun. Şehit haberlerimizi bizi çok üzdü ama bölgede terör algısını kırmak için çalışmalarımız sürüyor. Hedefimiz geçen yıla oranla 1 milyon konaklama 5 buçuk milyon turist şuan yüzde 75’i gerçekleşti, son dilimde de bunu gerçekleştirirsek hedefimizi arttırarak tutturmuş olacağız" diye konuştu.

Haber Hürriyet Ekonomi sayfası 

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/mardin-5-milyon-turist-hedefine-kosuyor-41337469

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş İstanbul Mardinli İşadamları Derneği İstanbul Mardinli İşadamları Derneği Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş İstanbul Mardinli İşadamları Derneği İstanbul Mardinli İşadamları Derneği Mardin, Mariş, İstanbul, Mardin, Mardin Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş İstanbul Mardinli İşadamları Derneği İstanbul Mardinli İşadamları Derneği Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş İstanbul Mardinli İşadamları Derneği İstanbul Mardinli İşadamları Derneği Mardin, Mariş, İstanbul, Mardin, Mardin Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş İstanbul Mardinli İşadamları Derneği İstanbul Mardinli İşadamları Derneği Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş İstanbul Mardinli İşadamları Derneği İstanbul Mardinli İşadamları Derneği Mardin, Mariş, İstanbul, Mardin, Mardin Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş Mariş İstanbul Mardinli İşadamları Derneği

Tarih: 09.10.2019