Başkan Mesajı

Bir grup Mardinli iş adamı tarafından 2015 yılında kurulan ve 2016 yılında yapılan Genel Kurul ile yeni bir misyon ve vizyonla kuşanan Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ); kısa süre içerisinde hızlı, kararlı ve emin adımlarla Mardin iş dünyasının "çatı kuruluşu" kimliğine kavuşmuştur. Ulaştığı seçkin üye portföyü, dinamik organizasyon yapısı ve etkinlik yelpazesi ile derneğimiz, İpekyolu üzerindeki 7 bin yıllık kadim şehir Mardin'in sahip olduğu ahlâklı ticaret ve çoğulculuk felsefesini günümüze taşıma amacındaki bir ticari işbirliği platformudur.

Bugün birçok sektörden 150'ye yakın üyesi ile MARİŞ; Mardinli sanayici ve iş adamlarının kendi arasındaki ticaretini tesis etmek, birçok rekabetçi unsurun yanı sıra 6'ıncı bölge teşvikleriyle donatılmış Mardin'e yatırım çekmek; Mardinli iş adamlarının sosyal, siyasal ve kültürel alanda temsilini güçlendirmek ve karar alıcılara Mardin iş dünyasının sorunlarını iletip çözülmesini sağlamak amacına sonuna kadar sahip çıkmaktadır.

Bu hedefler doğrultusunda yola koyulan MARİŞ'in bünyesinde gerçekleştirilen projelere iş adamlarımızdan gelen yoğun talep, derneğimizin Mardin iş dünyası açısından önemli bir ihtiyacı karşıladığını hepimize kanıtlamış ve yola çıkarken zihinlerimizdeki heyecanı haklı çıkarmıştır. İş adamlarımızın ilgisi ve katkısıyla MARİŞ, bir sosyal ve ekonomik işbirliği platformu olarak gerek Mardin gerekse ulusal sivil toplum eko-sisteminde "referans dernek" kimliğine kavuşmuştur. Ümit ediyoruz ki, MARİŞ'in kısa sürede başardıkları, bundan sonra yapacaklarının girizgâhı niteliğinde olacaktır.

Büyük MARİŞ Ailesi'nin bir ferdi olarak, ülkemizin 2023 hedefleri ışığında; bölgesel barışın sağlanarak ekonomik refahın tüm ülke sathına yayılacağı ve Mardin'in daha çok tarih, kültür, medeniyet, yatırım ve ihracatla anılacağı bir dönemin işaret fişeğini yakmış bulunuyor; Mardinli iş adamlarımızın daha müreffeh bir Türkiye gayesine katkı sağlamaları için başlattığımız bu yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,
Abdülkadir AKKUŞ
Yönetim Kurulu Başkanı