MARİŞ Yönetim Kurulu'nun Gündemi Mardin'de Yoksullukla Mücadeleydi
Yönetim Kur. Toplantıları

 

MARİŞ 2020-2021 Faaliyet Dönemi'nin ilk Yönetim Kurulu Toplantısı, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kılınç'ın ev sahipliğinde Ataköy Garden'da gerçekleşti. Geniş katılımlı toplantının ana başlığını, "Mardin'de Yoksullukla Mücadele ve Yerel Kalkınma" teması oluşturdu. Yönetim Kurulu üyeleri tarafından "Mardin'de Yoksullukla Mücadele İçin Strateji ve Yol Haritası" projesinin temellerinin atıldığı toplantıda, projenin paydaşları belirlenirken, Mardin'e konsorsiyum tipi yatırım için üretim, istihdam ve ihracat adına fırsat sektörler ele alındı.

 

MARİŞ'in 2020-2021 yeni faaliyet döneminin ilk Yönetim Kurulu Toplantısında Başkan Abdülkadir AKKUŞ, Covid-19 salgını ile birlikte geçilen "yeni normal dönemde" Türkiye ekonomisinde makro göstergelere, iş dünyasının sorunlarına ve oluşabilecek ticari fırsatlara vurgu yaparken, Başkan Vekili Sabahattin FİDAN ise "Mardin'de Yoksullukla Mücadele" projesinin gerekliliğinin altını çizdi ve Mardin'den başlayacak İstanbul, İzmir, Adana (Mersin ve Gaziantep) gibi Mardinli girişimcilerin yoğun yaşadığı kentlerde gerçekleştirilecek zincir toplantılarla mesafe kat edileceğini belirtti. FİDAN ayrıca, bu projeyle 1,700'e yakın üyeye ulaşan MARİŞ 4.0 Dijitalleşme projesinin entegre şekilde yürütülmesinin projenin amacına ve doğasına uygunluk açısından büyük önem arz ettiğini de tekrarladı. Toplantıda, Mardin Valiliği, DİKA, Mardin OSB, Ticaret Odaları, yerel oda ve birlikler ile yerel STK'ların katılacağı yol haritasının ana hatları belirlendi. Toplantıdan, proje kapsamında MARİŞ olarak konsorsiyum tipi yatırımla stratejik bir sektöre odaklanılması gerektiği sonucu çıktı.

"Mardin'de Yoksullukla Mücadele Strateji ve Yol Haritası" projesi alınacak yeni aksiyonlarla derinleşmeye devam edecek...

Tarih: 26.09.2020